Prosinec v ZŠS I.

Měsíc prosinec u nás začal přípravami na Mikuláše a čerta. Naučili jsme se o nich básničku a třídu si vyzdobili papírovými figurkami. A protože jsme celý rok byli hodní, Mikuláš nám ve třídě nechal sladkou nadílku. Vyráběli jsme vánoční ozdoby a dekorace z papíru. Povídali si a ukazovali vánoční zvyky. Zkusili jsme si ozdobit perníčky. V rámci Vánočního čajování jsme ochutnávali nejen čaj, ale i cukroví a ovoce. Naši předvánoční atmosféru zakončilo rozdávání dárků. Na každého pod nazdobenou větvičkou čekalo nějaké překvapení. A zbývá popřát: „Hodně štěstí a zdraví v novém roce!“

Mgr. Pavla Bišková